Правила прийому до Великомацевицького НВК

Зарахування дiтей до першого класу здiйснюється вiдповiдно до Порядку зарахування, вiдрахування та переведення учнiв до державних та комунальних закладiв освiти для здобуття повної загальної середньої освiти, затвердженого наказом Мiнiстерства освiти i науки України вiд 16.04.2018 № 367 , зареєстрований в Мiнiстерствi юстицiї України 05 травня 2018 р. за №564/32016, наказу Мiнiстерства освiти i науки України вiд 28.03.2022 № 274 «Про деякi питання органiзацiї здобуття загальної середньої освiти та освiтнього процесу в умовах воєнного стану в Українi».

Нормативна база:

Закон України "Про освіту"

Закон України "Про повну загальну середню освіту"

Закон України "Про охорону дитинства"

Закон України "Про захист персональних даних"

Закон України "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування"

Наказ Міністерства освіти та науки України від 16 квітня 2018 року № 367 "Про затвердження Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти"

Наказ Міністерства освіти і науки України від 25 квітня 2013 року № 466 "Про затвердження Положення про дистанційне навчання"

Наказ Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2016 року № 8 "Про затвердження Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах"

Наказ Міністерства освіти і науки України від 07 травня 2013 року № 488 "Про затвердження Порядку виховання та навчання в державних та комунальних дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах дітей осіб з числа іноземців та осіб без громадянства, яким тимчасовий захист в Україні"

Наказ Міністерства охорони здоров"я України від 16 серпня 2010 року № 68 "Про удосконалення медичного обслуговування учнів загальноосвітніх навчальних закладів"

Наказ Міністерства освіти і науки України від 23 квітня 2019 року № 536 "Про затвердження Положення про інституційну форму здобуття загальної середньої освіти"

Наказ Міністерства освіти і науки України від 28.03. 2022 року №274 «Про деякі питання організації здобуття загальної середньої освіти та освітнього процесу в умовах воєнного стану в Україні».

Лист Міністерства освіти і науки України від 16.04.2022 № 1/4202-22 “Щодо зарахування до 1-го класу закладів загальної середньої освіти”

Основні поняття:

Вільні місця - місця, на які може бути зараховано дитину (дітей) в межах спроможності закладу освіти та нормативу наповнюваності класів, визначеного Законом України "Про повну загальну середню освіту".

Діти, які мають право на першочергове зарахування, - діти, які проживають на території обслуговування закладу освіти.

Жеребкування - спосіб конкурсного відбору дітей для зарахування на вільні місця.

Заклад освіти - початкова школа, гімназія, ліцей або інший заклад загальної середньої освіти, що забезпечує здобуття початкової, базової середньої та/або профільної середньої освіти.

Спроможність закладу освіти - максимальна кількість учнів, яким заклад освіти в межах навчального року може забезпечити здобуття освіти за денною формою навчання.

Територія обслуговування - адміністративно-територіальна одиниця (або її частина чи окремі будинки), визначена і закріплена місцевим органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування за закладом освіти для забезпечення права кожної дитини, яка проживає на цій території, на здобуття початкової та/або базової середньої освіти у закладі освіти, що найбільш доступний та наближений до місця проживання дитини (пункт 2 Порядку зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти та науки України від 16 квітня 2018 року № 367 (далі - Порядок).

Зарахування учнів до державних та комунальних закладів освіти

для здобуття повної загальної середньої освіти

Зарахування дітей до закладу освіти здійснюється, як правило, до початку навчального року та відповідно до території обслуговування (крім закладів освіти ІІ, ІІ-ІІІ ступенів та ІІІ ступеня).

Зарахування дітей до початку і впродовж навчального року здійснюється виключно на вільні місця. Після зарахування дітей до закладу освіти їх розподіл між класами відбувається в межах нормативу наповнюваності класів, визначеного Законом України "Про повну загальну середню освіту".

Зарахування дитини з особливими освітніми потребами до інклюзивного здійснюється на підставі доданого до заяви про зарахування висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини (чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації).

Перелік необхідних документів

Зарахування до закладу освіти здійснюється відповідно до наказу його керівника, що видається на підставі заяви про зарахування до закладу освіти (далі - заява про зарахування) одного з батьків дитини (чи повнолітньої особи, яка має намір здобувати освіту), поданої особисто (з пред’явленням документа, що посвідчує особу заявника) за зразком згідно з додатком 1 Порядку, до якої додаються:

копія свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти (під час подання копії пред’являється оригінал відповідного документа);

оригінал або копія медичної довідки за формою первинної облікової документації № 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов’язкового медичного профілактичного огляду";

оригінал або копія відповідного документа про освіту (за наявності).

У випадку подання копій документів, оригінали мають бути подані до видання наказу про зарахування (крім копії свідоцтва про народження дитини або документа, що посвідчує особу здобувача освіти).

У разі наявності та за бажанням одного з батьків дитини до заяви про зарахування може додаватися оригінал або копія висновку про комплексну (чи повторну) психолого-педагогічну оцінку розвитку дитини чи витягу з протоколу засідання психолого-медико-педагогічної консультації.

Діти або один з їх батьків, які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідку про звернення за захистом в Україні, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, та які не мають одного чи обох документів, визначених пунктами 1 та/або 3, зараховуються до закладу освіти без подання зазначених документів згідно з Порядком.

Діти, які не мають одного (чи обох) документа(ів), визначеного(их) пунктами 1 та/або 3, та довідки, визначеної додатком 2 до Порядку, зараховуються до закладу освіти згідно з Порядком. У разі відсутності свідоцтва про народження дитини для сприяння в його оформленні керівник закладу освіти невідкладно поінформує орган опіки і піклування за місцем проживання дитини чи місцезнаходженням закладу освіти. У випадку відсутності документа про освіту для визначення класу, до якого має бути зарахована дитина, результати попереднього навчання можуть бути встановлені (за необхідності) відповідно до пункту 4 розділу ІІ Положення про індивідуальну форму здобуття загальної середньої освіти, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 12 січня 2016 року № 8.

У зв’язку із запровадженням воєнного стану під час прийому документів на зарахування до 1 класу в закладі освіти враховується, що діти або один з їхніх батьків, які мають довідку про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, довідку про звернення за захистом в Україні, посвідчення біженця, посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту або якій надано тимчасовий захист, та які не мають одного чи обох документів із зазначених вище документів, зараховуються до закладу освіти без подання зазначених документів. У разі відсутності свідоцтва про народження дитини для сприяння в його оформленні керівник закладу освіти невідкладно інформує орган опіки і піклування за місцем проживання дитини чи місцезнаходженням закладу освіти.

Зарахування дітей до закладу освіти, у тому числі до 1 класу здійснюється, як правило, до початку навчального року та відповідно до території обслуговування. Такими, що проживають на території обслуговування закладу освіти, є не лише мешканці, що мають постійну реєстрацію, але і зареєстровані внутрішньо переміщені особи. Якщо документи на зарахування до 1 класу подають особи, які є внутрішньо переміщеними особами, але не зареєстрованими на цій території, заклад освіти сприяє їх реєстрації і не відмовляє у прийомі документів. Якщо кількість заяв на зарахування до 1 класу перевищує планову загальну кількість місць у 1 класах, то керівник закладу освіти вживає заходів щодо раціонального використання наявних у закладі освіти приміщень та/або ініціює перед органом, у сфері управління якого перебуває заклад освіти: відкриття додаткового (додаткових) класу (класів); внесення необхідних змін до організації освітнього процесу, тощо. У разі, якщо після вжиття вичерпних заходів кількість потенційних першокласників перевищує спроможність закладу освіти, орган, у сфері управління якого перебуває заклад освіти, невідкладно пропонує на вибір батьків таких дітей перелік закладів освіти, максимально доступних і наближених до місця їх проживання.

У зв’язку з воєнним станом, якщо дитина вимушено змінила місце проживання, і продовжує навчання за її новим місцем перебування:

один із батьків, опікунів чи інших законних представників, родичів повинен подати до закладу освіти відповідну заяву про зарахування (її скановану копію чи фотокопію). Заява подається будь-яким способом: особисто або електронною поштою, через месенджер або іншим зручним способом для заявника. Якщо у законних представників наявне свідоцтво про народження дитини чи свідоцтво її навчальних досягнень – бажано скановані копії чи фотокопії цих документів додати до заяви.

Зарахування до початкової школи

За загальним правилом, заява про зарахування дитини до першого класу закладу освіти, за яким закріплена територія обслуговування, на якій проживає ця дитина, та документи зазначені вище, подаються до відповідного закладу одним з батьків дитини особисто до 31 травня.

При поданні заяви про зарахування може бути пред’явлено документ, що підтверджує місце проживання дитини чи одного з її батьків на території обслуговування закладу освіти, реквізити якого зазначаються в заяві про зарахування.

До комунального закладу освіти для здобуття початкової, базової та загальної середньої освіти у порядку, визначеному законодавством, обов’язково зараховуються всі діти, які:

проживають на території обслуговування закладу освіти;

є рідними братами та/або сестрами дітей, які здобувають освіту в цьому закладі освіти;

є дітьми працівників цього закладу освіти.

Впродовж 01-15 червня заяви про зарахування не приймаються, що не виключає права батьків подавати їх після 15 червня на вільні місця.

Присутність дитини під час подання заяви про зарахування, жеребкування або її зарахування не є обов’язковою і не може вимагатися працівниками закладу освіти чи бути умовою її зарахування.

Зарахування дітей до 2-4 класів початкової школи відбувається на вільні місця у порядку надходження заяв про зарахування.

Зарахування до 5 класу

Відбувається після видання наказу про переведення до нього учнів 4 класу закладу освіти. На вільні місця (у разі їх наявності) діти зараховуються у такому порядку: – до початку навчального року – діти, які мають право на першочергове зарахування; – впродовж навчального року – у порядку надходження заяв про зарахування. Зарахування до 6 – 9 класів закладу на вільні місця відбувається у порядку надходження заяв про зарахування. Інформація про кількість зарахованих учнів та наявність вільних місць оприлюднюється.

Кiлькiсть переглядiв: 347

Коментарi