Історія закладу освіти

До Жовтневої революції (1917 р.) в селі Великі Мацевичі діяла трьохкласна церковно-приходська школа. Навчалося грамоті і Божого закону всього-навсього 20-30 дітей заможних селян. Грамоті навчав місцевий житель Біда Василь Митрофанович. Божого закону навчав піп Касанівський.

У 1932 році Великомацевицька початкова школа була реорганізована в семирічну, в якій уже навчалося до 200 учнів і працювало в школі 9 учителів. У серпні 1934р. призначений директором школи член ВКП(б) Гужвенко Юхим Сільвестрович (У роки громадянської війни був партизаном. Загинув у роки Великої Вітчизняної війни). Під школу був пристосований будинок сільського клубу. При ній створено дитячий патріонат для дітей-сиріт. За ініціативи голови сільської ради Клімішина К. та директора школи Гужвенко Ю.С. у школі протягом 1934-1935 р.р. для всіх дітей організовані гарячі сніданки, діти-сироти забезпечувалися одягом, взуттям, підручниками та навчальним приладдям. Клімішин К. разом з учителями створив драмгурток.

У 1939 р. семирічна школа була реорганізована в середню. Значно зросла кількість учнів. Більше 90% тих учнів, що мали початкову освіту, продовжували навчання у семирічній школі. Успішно здійснювалось загальнообов’язкове початкове навчання, запроваджене у 1932 р.

У часи Великої Вітчизняної війни фашисти зруйнували три шкільні будинки, знищили інвентар (парти, класні дошки, шафи, столи, табуретки), шкільну бібліотеку.

Весною 1944 р. комсомольці села організували недільники по ремонту приміщень школи, збирали столи і стільці. З 10 березня 1944 р. почала діяти семирічна школа. Директором школи був Шикера Феофан Касьянович.

У 1951 р. семирічну школу реорганізовано в середню. У приміщенні клубу виділили додатково три класних кімнати і кімнату для шкільної бібліотеки. Навчав дітей педколектив: Ящинська М.В., Гудзь Н.П., Назарчук Г.Н., НазарчукВ.М., Кладановський Ф.І., Андрощук П.С., Гудзь Я.М., Волошина Г.П., Комащук Є.П., Степанюк Н.О., Кожемякіна В.Ю.

У 70 роки запроваджена загальнообов’язкова восьмирічна освіта. Діти йшли до школи добре одягнені і взуті.

Кiлькiсть переглядiв: 366

Коментарi